CZCIONKA:
KONTRAST:

Centrum Transferu Technologii

W ramach jesiennego cyklu wydarzeń pod wspólnym tytułem „Tydzień z Klastrami w PR Horyzont Europa” Krajowy Punkt Kontaktowy w NCBR zaprasza na webinarium dotyczące Klastra 5 – Klimat, Energia, Mobilność.

W ramach spotkania dowiedzą się Państwo jakie badania i innowacje będą finansowane w zakresie wyzwania związanego ze zmianami klimatycznymi, przed którym stoi Europa. Eksperci Komisji Europejskiej oraz KPK opowiedzą Państwu o działaniach proponowanych przez Komisję Europejską, których celem jest transformacja sektorów energii i transportu w kierunku neutralności klimatycznej. Poruszymy takie zagadnienia, jak badania i analizy dla klimatu, przyjazne dla klimatu systemy i sieci energetyczne, magazynowanie energii, budynki i infrastruktura przemysłowa w transformacji energetyki, odnawialne źródła energii, społeczności i miasta przyjazne dla klimatu, bezpieczeństwo transportu, transport autonomiczny czy niskoemisyjna mobilność.  

Dodatkowo, przedstawimy Państwu dwie misje programu Horyzont Europa: Inteligentne Miasta Neutralne dla Klimatu oraz Adaptacja do zmian klimatu obejmująca społeczną transformację. Przekażemy także aktualne informacje na temat partnerstw europejskich z obszaru tematycznego klastra 5.

Będziecie Państwo mieli również możliwość zadawania pytań naszym ekspertom.

Do udziału w webinarium zapraszamy zarówno przedstawicieli świata nauki, administracji państwowej, jak i przedsiębiorców oraz instytucje otoczenia biznesu.

Więcej info w tym temacie.