CZCIONKA:
KONTRAST:

Centrum Transferu Technologii

Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021.

Od 6 do 10 grudnia 2021 roku Polska będzie gospodarzem światowego Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. Zapraszamy do udziału w globalnej debacie o rozwoju technologii cyfrowych. Spotkamy się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

IGF (Internet Governance Forum/Światowe Forum Zarządzania Internetem) to międzynarodowe spotkanie z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych, umożliwiające globalną dyskusję o rozwoju internetu. Jest miejscem wymiany myśli i doświadczeń w zakresie zarządzania internetem.

W IGF 2021 udział wezmą ustawodawcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele administracji publicznej, świata nauki i organizacji pozarządowych. W tym gronie nie zabraknie także Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Kilka tysięcy osób z całego globu spotka się w Katowicach, aby dyskutować o możliwościach i wyzwaniach stawianych przez nowe technologie. Hasło konferencji to Internet United (tłum. zjednoczony internet). Dlatego podczas IGF2021 każdy ma prawo wypowiedzieć się na temat przyszłości technologii cyfrowych.

Polska po raz pierwszy będzie gospodarzem organizowanego przez ONZ Szczytu Cyfrowego. Staraliśmy się o to kilka lat i udało się. ONZ docenił nasze działania na arenie międzynarodowej. To w Polsce zapadną więc najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości przestrzeni cyfrowej.

Organizatorem wydarzenia jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Za organizację IGF 2021 w Polsce odpowiada Krzysztof Szubert, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej oraz Pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ - IGF 2021, reprezentujący Polskę na posiedzeniach IGF Multistakeholder Advisory Group (MAG), ONZ. NCBR aktywnie włącza się w przygotowanie tego międzynarodowego spotkania.

Zapraszamy do aktywnego udziału w IGF 2021, to wyjątkowa okazja, żeby wziąć udział w tej ważnej, ogólnoświatowej dyskusji.

Więcej info o wydarzeniu.